Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

NOC Z ANDERSENEM

 

Po raz kolejny Szkoła Podstawowa w Bąkowicach brała udział w międzynarodowej imprezie „Noc z Andersenem”, zainicjowanej przez bibliotekarzy czeskich. „Noc z Andersenem” jest przedsięwzięciem organizowanym z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej i urodzin Hansa Christiana Andersena. Motywem przewodnim „Nocy z Andersenem” są baśnie i bajki, a celem - rozbudzenie w dzieciach zainteresowań czytelniczych oraz idei głośnego czytania. Akcja odbywa się w godzinach wieczornych i polega na czytaniu wybranych baśni i bajek, grach i zabawach pozwalających na rozwijanie u dzieci wyobraźni i zachęcaniu ich do spędzania czasu wolnego z książką.

W naszej szkole impreza rozpoczęła się 8 kwietnia o godzinie 19 i trwała do 9 kwietnia do godziny 9, a uczestniczyło w niej 62 uczniów z klas I – VI oraz zaproszeni goście. W ramach „Nocy z Andersenem” przewidzianych było wiele atrakcji, wśród których były między innymi: czytanie baśni Andersena, spędzenie nocy w szkole, w gronie koleżanek i kolegów, gry i zabawy, seans filmowy i wiele innych.

Impreza rozpoczęła się od powitania i zakwaterowania uczestników w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Bąkowicach. Potem była wspólna kolacja, wieczorna toaleta i czytanie baśni, które rozpoczęła baśń „Księżniczka na ziarnku grochu” zaprezentowana przez Panią Irenę Łytka, Sekretarz Gminy Świerczów. Kolejne baśnie czytali nauczyciele na czele z dyrektorem szkoły, a także rodzice (baśń „Słowik” Pan Andrzej Krzywda). Na zakończenie Pani Barbara Bednarz – Wójt Gminy Świerczów, która ufundowała dla dzieci poczęstunek, przeczytała kilka baśni, z których największe uznanie wśród słuchaczy zdobył „Świniopas”. Na zakończenie rozpoczął się nocny seans filmowy.

Spać poszliśmy bardzo późno. Następnego dnia rano, po uporządkowaniu sali, zjedliśmy wspólne śniadanie przygotowane przez dziewczęta ze starszych klas. Z uśmiechami na twarzach, choć trochę niedospani, lecz z zamiarem powtórzenia w przyszłym roku tej imprezy, rozeszliśmy się do domów.

Organizatorzy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Bąkowicach składają serdeczne podziękowania Panu Ryszardowi Andruszków i Panu Grzegorzowi Dąbrównemu  - właścicielom piekarni ADA s.c, w Świerczowie, za ufundowanie pysznego pieczywa na kolację i śniadanie.

Renata Boduch

wstecz